آموزش فعال کردن Generative Fill در فتوشاپ – آپدیت شد!

مدیر سایت
4 تیر, 1402
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
adobe firefly cover

آپدیت 27 شهریور 1402

فعال کردن Generative Fill در فتوشاپ اکنون به صورت پیشرفض در فتوشاپ اصلی موجود است، اما تا این لحظه نسخه کرک شده فتوشاپ نسخه 25 در اینترنت موجود می‌باشد. فعال کردن Generative Fill در نسخه‌ای که آموزش داده‌ایم بهترین روش تا این لحظه می‌باشد. در صورت یافتن راه حل، همین مقاله بروزرسانی خواهد شد.

غیر ممکن است به تکنولوژی علاقمند باشید و طوفان هوش مصنوعی اخیر شما را نبرده باشد. شرکت ادوبی با معرفی Adobe Firefly AI در نسخه بتای فتوشاپ، ادیت تصاویر را به مرحله جدیدی رسانده است. برای استفاده از این ویژگی، نیازی به سیستم رندرینگ قدرتمندی نیست و با خرید لپ تاپ میان رده نیز می توانید از امکانات هوش مصنوعی فتوشاپ استفاده کنید. هر وب سایت مربوط به تکنولوژی را که باز میکنیم، خبر از هوش مصنوعی جدید به چشم می خورد. در چند ماه اخیر پیشرفت هوش مصنوعی به ویژه در بخش طراحی آنقدر زیاد شده که گرافیست ها کمی نگران آینده شغلی خود شدند و ترس از دست دادن کار و جایگزین شدن آنها به افراد غیر خبره هستند که با چند کلیک می توانند تصاویری خیره کننده یا با ابزار خلق کنند.

شرکت ادوبی با معرفی هوش مصنوعی خود موسوم به Firefly طراحان و ادیتورهای عاشق فتوشاپ را به سطح جدیدی رساند و همه را با این هوش مصنوعی شگفت زده کرد. اما چطور می توان از این ابزار استفاده کرد و چطور آن را به فتوشاپ خود اضافه کرد؟ با ما و آموزش قدم به قدم نصب ویژگی محبوب جدید یعنی Generative Fill، همراه باشید.

ادوبی ویژگی Generative Fill را تا هنگام نوشتن این مطلب فقط در نسخه بتا Photoshop Beta قرار داده است و فعلا خبری از این ویژگی در نسخه اصلی نیست. اما روشی وجود دارد که شما می توانید این ویژگی جدید را به فتوشاپ اضافه کنید. بهتر است قدم به قدم کارهای زیر را انجام دهید تا به راحتی به از این ابزار بی نظیر دسترسی داشته باشید. اگر گرافیست هستید حتما FireFly جدید را نصب کنید چرا که به کلی شما را مبهوت خود خواهد کرد.

قدم اول - نصب فتوشاپ 2023

قبل از هرچیز باید نرم افزار فتوشاپ رو نصب کنید. دقت داشته باشید که فتوشاپ می بایست جدیدترین نسخه باشد. جدیدترین نسخه فتوشاپ ورژن 2023 نسخه 24.6.0.573 می باشد. آن را از وب سایت soft98.ir دانلود کنید. در صورت نصب بودن آخرین نسخه به قدم دوم بروید. نسخه جدید فقط 64 بیت می باشد.

رمز فایل: soft98.ir

بعد از دانلود هر سه پارت با کمک نرم افزار Winrar هر سه پارت را استخراج کنید. و سپس فایل Set-up.exe را اجرا کنید.

 در بخش Language روی گزینه: یدعم العربیه English را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه امکان تایپ به زبان فارسی نیز فعال می شود. سپس روی دکمه Continue کلیک کنید. پس از اتمام فتوشاپ رو اجرا نکنید.

نکته مهمی در هنگام نصب باید به آن توجه داشت، آدرس نصب می باشد. حتما فتوشاپ خود را در صورت داشتن حافظه پرسرعت SSD، روی آن نصب شود. در واقع بخش Location را تغییر نداده و پس از انتخاب زبان، روی ادامه (Continue) کلیک کنید.

photoshop-installation

قدم دوم - تغییر DNS

از آنجا که شرکت ادوبی کشور ما را تحریم کرده، به ناچار باید IP خود را تغییر دهیم. برای اینکار ابتدا نرم افزار DNS Jumper را دانلود کنید.

بعد از دانلود برنامه را اجرا کنید و در بخش Choose a DNS Server v، گزینه Shecan.ir را انتخاب کنید. سپس روی Apply DNS کلید کنید و در آخر روی Flush DNS بزنید.

اگر گزینه Shecan وجود نداشت، وارد وب سایت shecan.ir شوید، دی ان اس ارائه شده را کپی و در برنامه DNS Jumper در بخش Custom DNS Server آنها را وارد کنید و سپس روی Apply DNS بزنید. در آخر برنامه را ببندید.

اگر از شبکه ایرانسل استفاده می کنید بهتر است از نرم افزارهای تغییر IP استفاده کنید.

dnsjumper

قدم سوم - نصب Adobe Firefly

بعد از انجام مراحل بالا، فایل Firefly AI را از وب سایت soft98.ir دانلود کنید.

رمز فایل: soft98.ir

بعد از دانلود فایل را از حالت فشرده خارج کنید و روی آن کلیک سمت راست زده و Run as administrator بزنید.

با دیدن پیغام Adding Adobe Firefly Support complete Enjoy مواجه می شوید که نشان دهنده موفقیت در نصب است. روی OK کلیک کنید.

قدم چهارم - ساخت اکانت Adobe

وارد نرم افزار ادوبی فتوشاپ شوید. وارد منوی Help شده و روی Sign in کلیک کنید. در صفحه باز شده روی Create account بزنید و اکانت جدید بسازید. از طریق اکانت گوگل نیز می توانید اکانت ایجاد کنید.

دقت داشته باشید که ممکن است در این قسمت با پیغام خطاهای متعددی مواجه شوید که همگی به تحریم مربوط می شود. در صورت مشاهده هرگونه خطا در فرآیند ساخت اکانت، قدوم دوم را انجام دهید با این تفاوت که از DNS دیگری استفاده کنید.

مرلحه اول - وارد بخش Help > Sign in شوید
phtoshop-2
مرحله دوم - روی sing in here کلید کنید
Photoshop-3
مرحله سوم - وارد کردن اکانت Google خود شوید

روش دوم ساخت اکانت:
1- وارد وب سایت account.adobe.com شوید.
2- روی Create an account کلید کرده و اکانت خود را بسازید.
3- وارد فتوشاپ شده و در منوی Help > Sign in را انتخاب کنید و اکانت خود را وارد کنید.

قدم چهارم - ساخت اکانت Adobe

پس از انجام مراحل بالا اکنون، فتوشاپ را از اول باز کنید. در نظر داشته باشید که آیکون فتوشاپ در سمت چپ تصویر باید به شکل سفید رنگ تغییر کند. تصویری باز کنید و روی و از طریق ابزار Rectangular Marquee Tool بخشی از تصویر را انتخاب کرده و روی Generative Fill کلید کنید.

در صورت خاموش بودن گزینه Generative Fill، نرم افزار Adobe Creative Cloud را دانلود کنید. سپس وارد آن شده و اکانت خود را وارد کنید. سپس وارد فتوشاپ شده و می بینید که این گزینه روشن می باشد.

پس از اتمام کار با فتوشاپ، برنامه DNS Jumper را اجرا کرده و سرور را روی Default قرار دهید.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.