معرفی نسل جدید پردازنده های نسل 14 اینتل

مدیر سایت
21 شهریور, 1402
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
پردازنده های اینتل نسل 14

شركت اينتل ىر تاريخ 17 اکتبر (25 مهر)، قرار است پردازنده‌های جدید خود یعنی نسل 14 اینتل را روانه ویترین فروشگا‌ه‌ها کند. اینتل به احتمال زیاد، هفته آینده از این پردازند‌ه‌ها رونمایی خواهد کرد. مدل‌های Core i5-14600K، Core i7-14700K، Core i9-14900K و همچنین مدل های بدون تراشه گرافیکی KF قرار است در هفته آینده توسط اینتل معرفی خواهد شد. این خبر توسط وب سایت Videocardz پخش شده است.
همانطور که گفته شد، در این تاریخ فقط مدل های K و KF قرار است معرفی شود. مدل های سری K، بدون محدودیت TDP هستند. بدین معنی که پردازنده‌ها قابلیت اورکلاک دارند. انتظار می‌رود این شرکت چندین محصول دیگر از جمله سری Core 100 Ultra را با اسم رمز Meteor Lake و احتمالاً برخی از مدل های جدید لپ تاپی؛ از سری Raptor Lake Refresh رونمایی کند. علاوه بر این، انتظار می رود که اینتل ممکن است مدل‌هایی را برای پردازنده های گرافیکی Arc ارائه دهد. در نظر داشته باشید که مدل های بدون K سال آینده در مراسم CES 2024 معرفی خواهند شد.

نسل 14 اینتل

چندی پیش، بنچمارک مدل Core Ultra 7 155H در Geekbench رویت شد. قابل ذکر است، این CPU در مقایسه با نمونه های مهندسی که در اوایل سال جاری مشاهده شد، نامگذاری متفاوتی دارد. به نظر می رسد نام‌گذاری جدید در یک قالب سه رقمی را برای نسل اول سری Core Ultra اتخاذ می کند. مدل های ULTRA مانند نامشان قرار است سری بالارده و قوی‌تر از نظر پردازش و همچنین تعداد هسته ها نسبت به مدل های Core i باشند.
تا هفته آینده باید منتظر ماند و دید که دست پخت جدید اینتل چه قیمتی خواهند داشت. در لحظه معرفی با ما در پی سی کالا همراه باشید تا اطلاعات تکمیلی بیشتری درباره پردازنده‌های نسل 14 اینتل داشته باشید.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.