بازگشت کارت های دمنده انویدیا با مدل MSI RTX 4090 Aero S

مدیر سایت
11 تیر, 1402
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
MSI RTX 4090 AERO

شرکت انویدیا پرچمدار جدید خود یعنی GeForce RTX 4090 را با طراحی دمنده یا Blower را با نام AERO S به توسعه دهندگان می دهد. کارت گرافیک MSI GeForce RTX 4090 AERO S ایده آل برای کاربران حرفه ای و سیستم های سرور می باشد. در نظر داشته باشید که اگر قصد خرید کیس گیمینمگ دارید، قید این نوع کارت ها را بدلیل طراحی سیستم خنک کنندگی آن بزنید.
در طول چند سال گذشته، کارتهای نوع دمنده (Blower) بیشتر در مدل های مرجع (Founder Edition) دیده می شدند و شرکت های تولید کننده کارت گرافیک استقبالی از این نوع طراحی نمی کردند. اما انویدیا با تراشه های جدید دید تولید کنندگان را در این مورد تغییر داد. همچنین تقاضا برای این نوع کارت ها نیز افزایش پیدا کرده است.

در گذشته بزرگترین ایرادی که به این نوع کارت ها وارد می شد، نویز بسیار زیاد حین انجام کارهای سنگین بود و گیمرها به طور کلی این نوع کارت ها را کنار گذاشتند و به سراغ مدل هایی با رنگ و لعاب بیشتر و سیستم خنک کنندگی بهتر روی آوردند. اما در حقیقت این نوع کارت های برای گیمرها طراحی و تولید نمی شوند و بازار هدف کارت های Blower، سیستم های رندرینگ و سرور هستند. به همین دلیل صدای بالا و نویز زیاد مانع بزرگی برای سیستم های سرور به حساب نمی آیند.

msi rtx 4090 aero gpu

در دوره ای که تب و تاب استخراج رمز از بالا بود کارت های نوع دمنده (Blower) محبوبیت بالایی داشتند. اما با افول کریپتوها، تقاضا برای این نوع کارت ها دوباره مسیر اصلی خود را پیدا کردند و به سمت سیستم های سرور و Workstationها رفتند. کارت گرافیک RTX 4090 در واقع جایگزین فوق العاده کارت های رندرینگ انویدیا به ویژه مدل بسیار گران قیمت RTX 6000 در نظر گرفته می شود. برای افرادی که در حوزه هوش مصنوعی و محاسبات سنگین هستند، خرید کارت گرافیک RTX 4090 بجای مدل های کوادرو صرفه اقتصادی ایده آلی به شمار می رود. کارتی سبک و مناسب برای سرورها و سیستم های Workstation می باشد.

شرکت MSI فرصت را غنیمت شمرده و به سرعت مدل MSI RTX 4090 AERO S را با طراحی فن دمنده به بازار عرضه کرد. طراحی این کارت بسیار ساده است که حتی برچسبی نیز در جلوی کارت دیده نمی شود. کارت با 16 پین جلو کارت دیده می شود و این دقیقا چیزی است که در کارتهای سروری دیده می شود. در طراحی این کارت از استاندارد PCB به جای طراحی V شکل انویدیا استفاده می کند که باعث کوچکتر شدن ابعاد کارت شده است. کارت MSI RTX 4090 AERO S فقط دو اسلات را پر خواهد کرد.

بر اساس تصاویری که اکانت معتبر توییتر ShiinaChaos منتشر شده، باید در ماه آوریل منتظر عرضه چنین کارت های از سوی MSI باشیم. همچنین گفته می شود ابتدا وارد بازار چین شده و پس از مدت کوتاهی به شکل جهانی عرضه می شوند. کارت های Blower عموما از قیمت ارزان تری نسبت به مدل های گیمینگ دارند به همین دلیل انتظار می رود که تقاضا بسیار بالاتر از حد معمول باشد.

 

منبع: VideoCardz

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.