سیستم مناسب مایا Maya

مدیر سایت
8 دی, 1400
2 دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
سیستم مناسب مایا

قطعات مورد نیاز مایا:

تهیه قطعات مناسب برای کار با یک نرم افزار خاص می تواند زمان زیادی از شما را نگه دارد و از کار کردن همراه با لگ و بهینه نبودن قطعات کاملا نجات دهد. همواره مشتریان درخواست خرید سیستم مناسب برای یک نرم افزار خاصی را از ما میخواند. در این مطلب شما با سیستم مناسب نرم افزار مایا Autodesk Maya بیشتر آشنا می شوید.

درباره مایا:

نرم افزار مایا یکی از قدرتمندترین نرم افزار های ساخت انیمیشن های سه بعدی در دنیا می باشد. Autodesk Maya که توسط انیماتورها و هنرمندان بصری نیز استفاده می شود، در انیمیشن های سه بعدی، مدل سازی، شبیه سازی و رندر هم تخصص دارد. مایا یک انتخاب عالی برای کسانی است که به دنبال ارتقای طرح های سه بعدی خود به سطح بعدی هستند. انیمیشن های جذاب و ابزارهای مدل سازی بصری با Autodesk Maya از نکات بسیار عالی و قابل توجه این نرم افزار می باشد. اما کار کردن روان و راحت مستلزم انتخاب قطعاتی مناسب نیز می باشد. در ادامه با ما همراه باشید.

محیط نرم افزار مایا

انتخاب پردازنده CPU:

پردازنده، هسته اصلی یک سیستم می باشد. پردازنده CPU که در حقیقت مغز یک سیستم به شمار می رود در نرم افزار مایا بسیار مهم است و انتخاب یک پردازنده درست می تواند کار بااین نرم افزار را بسیار راحت و روان کند. خوب، آیا قصد دارید انیمیشن های زیادی انجام دهید یا از Maya عمدتاً برای اهداف رندر میخواهید استفاده می کنید؟ برای انیمیشن، مایا پردازنده‌های با تعداد رشته‌های بالاتر را به جای تک رشته هسته ترجیح می‌دهد. معمولاً بهتر است بیشتر از بودجه خود را به اجزای دیگر اختصاص دهید. با این حال، وقتی صحبت از رندر می شود، مایا از هسته های اضافی به خوبی استفاده می کند تا زمان رندر را تا نصف کاهش دهد. برای صرفه جویی در وقت خود، ما به شدت توصیه می کنیم با AMD Ryzen Threadripper 3990X بروید. این پردازنده بالاترین تعداد هسته موجود را ارائه می‌کند و با Maya کاملاً خوب کار می‌کند تا زمان‌های رندر را معقول نگه دارد. اگر چه قیمت این نوع پردازنده ها بسیار بالا می باشد، شما می توانید از سری Ryzen 5.7.9  نیز استفاده کنید.

کارت گرافیک:

اگر صرفا کارهای انیمیت و مدل سازی را انجام می دهید یک کارت گرافیک معمولی مانند GTX 1660 برای شما کفایت می کند اما اگر قرار است به ساخت مدل های سه بعدی همراه با نورپردازی و ایجاد جلوه های بصری مانند مایعات و ذرات (Particles) و همچنین به دنبال رندر سریع هستید، پیشنهاد ما خرید کارت گرافیک از سری RTX شرکت صاحب نام انویدیا می باشد. خرید کارت گرافیک گران قیمت می تواند هزینه شما برای دیگر قطعات را کم کند. در غیر اینصورت خرید کامپیوتر بسیار بالاتر خواهد شد.

حافظه رم و حافظه ذخیره سازی:

اگر چه شرکت اتودسک رم 8 و 16 را پیشنهاد میکند اما پیشنهاد ما رم 32 و بالاتر می باشد. چرا که مقدار رم بالا به خصوص در ساخت ذرات و شبیه سازی مایعات به کمک شما خواهد آمد. در بخش ذخیره سازی نیز پیشنهاد میکنیم که نرم افزار مایا را روی حافظه SSD M2 نصب کنید و همچنین پروژه های درحال اجرا را نیز بروی این نوع حافظه ها ذخیره کنید و بعد از اتمام پروژه آن را روی هارد های HDD برای آرشیو نگه دارید.

جمع بندی:

همانطور که در بالاتر مشاهده کردید سیستم مناسب برای مایا بیشتر بروی پردازنده متکی است. اگر قصد خرید لپ تاپ و یا کامپیوتر برای کار با نرم افزار مایا هستید می توانید با تماس به متخصصین ما در پی سی کالا از راهنمای رایگان قبل از خرید مشاوره دریافت کنید تا خرید مطمئنی داشته باشید.

2 دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.