توقف تولید کارت Arc A770 Limited Edition توسط اینتل!

مدیر سایت
26 تیر, 1402
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
arc1770limitededition

در اقدامی غیر منتظره، اینتل این هفته کارت گرافیک Arc A770 Limited Edition خود را که پرچمدار کارت های گرافیکی دسکتاپی خود بود، متوقف خواهد کرد. هرچند شرکای اینتل به عرضه بردهای جانبی Arc A770 با نام احصاری (AILBs) خود با 8 گیگابایت و 16 گیگابایت حافظه GDDR6 ادامه خواهند داد. این شرکت 20 ژوئن 2023 را به عنوان آخرین تاریخ سفارش محصول و آخرین تاریخ ارسال محصول ذکر کرده است، که اساساً به این معنی است که دیگر این بردها را تولید و ارسال نخواهد کرد. به محض اتمام موجودی باقیمانده این محصولات در کانال، دیگر موجود نخواهد بود. ظاهراً این محصول در واقع یک نسخه محدود (Limited Edition) بوده چرا که کمتر از یک سال در بازار توانست در فروشگاه های محدودی موجود شود.

arc_a770_le

با بررسی در فروشگاه های جهانی مانند آمازون و NewEgg دریافتیم که این کارت به شکل محدود در این فروشگاه ها وجود دارد و نهایت یک یا دو عدد برای فروش باقی مانده است. قیمت نیز در مدل 339 دلار برای مدل Arc A1770 با حافظه ویدیویی 16 گیگابایت می باشد.
کارت‌های گرافیکی Arc A750 Limited Edition و Arc A770 Limited Edition خود اینتل قرار بود بهترین تجربه ممکن کارت های گرافیکی این برند قدیمی را به کاربران ارائه بدهد. علاوه بر این، تیم آبی قرار بود محصولات سری Arc A1700 خود را بدون استفاده از سیستم های خنک کننده فانتزی و بزرگ و پر زرق و برق، برای بخش عمده بازار را وارد رقابت کند. از نظر ظاهری و طراحی، بردهای Arc 750 Limited Edition و Arc A770 Limited Edition ساده بنظر می رسند، با این حال از نظر عملکرد تراشه های گرافیکی ACM-G10 اینتل بیشترین قدرت را به کاربر ارائه می دهند.

در حال حاضر شرکت های MSI، Gigabyte، Sparkle Acer و Guunir کارت های Intel Arc A770 را تولید میکنند. بنابراین واقعا نیازی هم وجود ندارد که این کارت ها را خود شرکت اینتل تولید کند. چیپست به دست شرکا می رسد و آنها این کارت ها را روانه بازار خواهد کرد.
برای خرید کارت های گرافیکی می توانید به فروشگاه پی سی کالا مراجعه کنید و با بهترین قیمت ممکن، محصول خود را خریداری کنید.

 

منبع: anandtech

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.